Jsi správný Kohoutovičák?

Pak pro tebe něco máme

To mě zajímá »

Náš tým


Bc. Jakub Hruška

starosta MČ Brno-Kohoutovice, 36 let

Jmenuji se Jakub Hruška, miluji svoji rodinu, Kohoutovice, jízdu na motorce a plachtění na moři. Se svojí ženou Terezkou máme tři šikovné děti, Sárinku, Kubíka a Matyáška. V dětství jsem se díky tatínkovi, který působil dlouhá léta jako kohoutovický místostarosta, zajímal o dění okolo. Komunitní život je moje radost, ať už hovoříme o skautských výletech do přírody, posezení u piva v některé z našich útulných hospůdek, nebo třeba o návštěvě kulturních akcí, jako jsou Mladé hody, nebo Kohoutovický jarmark.
Vystudoval jsem geodézii a následně se přesunul do humanitněji založeného oboru, kterým je sociologie. Právě kombinace těchto dvou odlehlých oborů mi v práci pro obec dovoluje vnímat věci z více úrovní a pohledů. Často se vracím do učebnic Masarykovy univerzity o spolupráci veřejnosti na změnách a projektech. Geodézii vděčím za schopnost číst odborné výkresy a situační plány. Před nástupem na kohoutovickou radnici jsem působil na několika manažerských pozicích i v zastupitelstvu města Brna.
Práce pro Kohoutovičáky a Kohoutovice je moje velká radost. S oblibou říkám, že mám nepřetržitou pracovní dobu, ale vůbec mi to nevadí. Už od roku 2014, kdy jsem založil facebookovou skupinu Kohoutovice, jak je chceme, jsem se věnoval dotazům a informovanosti sousedů 24/7. Je to náročné, ale přináší mi to radost. Nic z toho by samozřejmě nefungovalo, kdybych po svém boku neměl nejen rodinu, ale také přátele.


Ondřej Švéda, MSc.

místostarosta MČ Brno-Kohoutovice, 33 let

I když jsem strávil mnoho let na studiích v Praze a v zahraničí, vždycky jsem věděl, že se chci vrátit do rodného Brna. Konkrétně do Kohoutovic, ve kterých bydlíme s mojí ženou. Jsem vystudovaný ekonom se zaměřením na mezinárodní vztahy a obchod. Profesně působím na pozicích finančního manažera u zahraničně-obchodních společností. V komunální politice se pohybuji od roku 2018, kdy jsem se stal zastupitelem městské části. Od začátku roku 2021 působím jako místostarosta a věnuji se zvelebování bytového fondu. Zakládám si na systematické a precizně odvedené práci, která je za mnou vidět. Jsem dlouholetý skaut ve vedení střediska a rád si zatančím nejen během tradičních hodů.


Ing. arch. Eva Sychrová

radní MČ Brno-Kohoutovice, učitelka 2. stupně ZŠ, 36 let

Jsem mámou tří kluků, 15 let šťastně vdaná za Kohoutovičáka, díky kterému se Kohoutovice staly mým milovaným domovem. Vystudovala jsem architekturu, pracovala jako asistentka pro územní plánování a aktivně se zajímám o veřejný prostor a kvalitu bydlení. Mám zkušenosti z Magistrátu města Brna, s organizováním, plánováním i s vedením týmu. Nyní učím na druhém stupni základní školy a jsem ve školské radě. Více než dvě desítky let se věnuji přípravě a realizaci akcí a programů pro děti i veřejnost, letos jste mohli projít např. Manželskou stezku, aneb rande pod vodojemem. nebo některý z pro děti.zejména pro děti.


doc. Ing. Martin Kyselák, Ph.D.

zastupitel MČ Brno-Kohoutovice, vysokoškolský učitel, 41 let

Pracuji jako učitel elektrotechniky na Univerzitě obrany a mým odborným zaměřením jsou polarizační vlastnosti optických vláken. Zabývám se historií Kohoutovic a shromažďuji jejich staré fotografie. Jsem vedoucí skautského střediska Ignis. S manželkou Martinou se snažíme vychovat čtyři děti. Na kohoutovické radnici jsem předsedou Bytové komise.


Mgr. Viktor Šeďa

radní MČ Brno-Kohoutovice, státní úředník, 46 let

Do Kohoutovického zastupitelstva jsem poprvé kandidoval před dvaceti lety. Většinu času jsem strávil v opozici a snažil jsem se hájit hlavně otevřený a férový přístup k občanům. Teprve v posledních letech mám ale konečně pocit, že se věci daří zásadně měnit k lepšímu. Jsem rád, že jsem k této změně mohl přispět a svou kandidaturou se otevřeně hlásím k tomu, aby proměna radnice a celých Kohoutovic k lepšímu pokračovala. Pojďme všichni spolu udělat Kohoutovice takové, jaké je chceme.


Ing. Pavel Bartoš

zastupitel MČ Brno-Kohoutovice, obchodní ředitel, 64 let

V Kohoutovicích jsem se narodil a mám k nim trvalý velmi srdečný vztah, stejně jako k městu Brnu. Základní školu jsem navštěvoval na ulici Bašného v budově dnešní radnice. Studoval jsem SPŠE, dále VUT FE obor Mikroelektronika. Pracoval jsem ve dvou velkých brněnských továrnách a po roce 1990 nejprve v zahraničí a následně v IT v Praze a Brně. Kohoutovice považuji za nejkrásnější městskou část a to nejenom z důvodu ideální polohy uprostřed lesů a přitom těsné blízkosti Jihomoravské metropole ale především díky životním podmínkám, které nabízejí svým obyvatelům. V celé své životní praxi považuji za nedůležitější férovost a dobré mezilidské vztahy. A právě uskupení lidí Kohoutovice jak je chceme svojí vytrvalou každodenní činností neúnavně pracuje na vylepšení soužití obyvatel Kohoutovic. Cílem je aby se nám v našich krásných Kohoutovicích žilo dobře i v dnešní složité době.


Ondřej Valeš

zastupitel MČ Brno-Kohoutovice, IT specialista, 36 let

Již více než desítku let pracuji v IT, Kohoutovice jsou mým rodištěm a mám to tu nesmírně rád. Moje IT zkušenosti bych chtěl využít v přístupu úřadu k lidem. Aby byl úřad více přívětivý, co nejvíce věcí šlo řešit online pomocí elektronické cesty nebo webového rozhraní, či mobilní aplikace, kterou jsme v Kohoutovicích zavedli.


Mgr. Petr Pakosta

zastupitel MČ Brno-Kohoutovice, majitel kohoutovické firmy a včelař (MEDOMAT), 45 let

V současné době vedu rodinnou firmu zaměřenou na výrobu reprodukcí obrazů a rámování. Věnuji se také včelaření (o našem MEDOMATU jste možná již slyšeli), skautskému středisku, umělecké tvorbě a práci se dřevem. Vyznám se v IT a rád s našimi dvěmi a manželkou Petrou cestuji po světě a poznávám nová místa.


Ing. Martin Richter

jednatel a technický ředitel firmy, 50 let

Mám firmu zabývající se diagnostikou a komunikací s řídícími jednotkami automobilů. Působím v dozorčí radě společnosti MOP, kde kontrolujeme činnost a výsledky hospodaření.


Jitka Adolfová

krejčová kohoutovických krojů, 54 let

Jsem maminka početné rodiny se silnými kořeny v Kohoutovicích. Jako švadlena se starám o většinu kohoutovických krojů a pracuji ve finanční sféře. V roli předsedkyně Společensko-kulturní komise se snažím napomáhat nejen rozvoji kultury.


Václav Kratochvíl, BSc. (Hons)

podnikatel, 30 let

Po studiu na univerzitě ve Velké Británii jsem se vrátil do rodných Kohoutovic, kde nyní žiji, a podnikám v oblasti Facility Managementu. V Kohoutovicích také provozuji samoobslužnou výdejnu farmářských produktů Scuk.cz. Miluji létání, výlety v přírodě a dobré jídlo od lokálních farmářů.


Ing. Jan Kamarád

inženýr ve stavebnictví, 49 let

Jsem náplava z Vysočiny žijící v Kohoutovicích 21 let. Spokojený otec dvou úžasných dětí a manžel neméně úžasné ženy, který i po 26 letech, kdy je zapojen do pracovního procesu, dělá práci, která ho baví, tedy projektování staveb.


Ing. Jiří Doffek, Ph.D.

programátor, analytik, 51 let

Pracuji jako programátor analytik se zaměřením na webové aplikace. V Kohoutovicích žiji již více než čtvrt století a s rodinou jsme zde velmi rádi doma, nejen kvůli krásnému prostředí, ale hlavně díky přátelům, které zde máme.


Ing. Anna Zrnečková

ekonomka, administrativní pracovnice v mezinárodní firmě, 34 let

Studium ekonomie mi otevřelo překvapivou škálu pracovních příležitostí, takže jsem mohla pracovat nejenom ve zdravotnickém výzkumu, ale i v mezinárodní IT firmě. Kohoutovice byly vždy moje "srdcovka", a to nejen kvůli nádherným tradicím, jako jsou Mladé hody. Není se čemu divit, že jsem se sem přivdala, aktuálně jsem na rodičovské dovolené a s manželem vychováváme 2 dcery.


Ing. Martin Fejfuša

konstruktér ve výrobě přesných nástrojů, 38 let

Jako inženýr navrhuji a podílím se na výrobě speciálních nástrojů pro obrábění kovů. V Kohoutovicích se v roli místopředsedy Komise pro ŽP věnuji veřejné zeleni a environmentálnímu přístupu obce v rámci celkové koncepce veřejného prostoru.


Lenka Doubková

bývalá poštovní doručovatelka, pracovnice MOPu, 36 let

Jako pošťačka jsem prošla Kohoutovice křížem krážem každý den. Dodnes jsou lidé mile překvapeni, že si je pamatuji nejen podle adresy, ale i jménem. Nově se podílím na chodu firmy MOP, kde mám na starosti komunikaci a péči o zákazníky. Kdo mě zná, dobře ví, že jsem výřečná ;), takže mě ta práce baví.


Bc. Lukáš Pinteš

ředitel výroby a expedice obrazů, 35 let

Působím v Komisi dopravy a bezpečnosti, kde jsem se zasadil například o vybudování přechodu při autobusové zastávce Výletní. Jsem spolupořadatelem tradiční akce Ukliďme Kohoutovice. Mám ženu Alenu a dceru Barborku.


Milan Trávníček

sládek pivovaru Richard v Žebětíně, 42 let

Kohoutovičákem od narození a miluju to tady. Mám moc rád, když lidem chutná moje pivo, které vařím v Žebětíně už 13 let.


Mgr. Marie Jírů

učitelka na ZŠ Pavlovská, 45 let

Charakterizují mě dvě slova: MAMINKA a UČITELKA. Mimo své tři děti mám dalších 28 třeťáčků, pro které chci místní trávník zelenější, dětská hřiště bezpečnější, naše ZŠ opravenější a všechny občany vzájemně ohleduplnější. Jako náplava z Čech již 15 let dennodenně žasnu, jak krásné naše Kohoutovice jsou.


Marcela Brázdová

pracovnice ve zdravotnictví, 48 let

Pracuji ve zdravotnictví. Celý život bydlím v Kohoutovicích, které mám moc ráda a jsou mojí srdeční záležitostí. Moje rodina patří k těm, kteří vytváří zázemí k mnoha akcím, jako jsou například Mladé hody. Mého tatínka Jaroslava Plška můžete znát z textů o historii Kohoutovic, na kterou jako starousedlík rád vzpomínal.


prof. RNDr. Jiří Spousta, Ph.D.

vysokoškolský učitel, 60 let

Poslední dva roky spolupráce ve vedení kohoutovické radnice mě opět naplnilo důvěrou ve smysluplnost komunální politiky, kterou jsem již pomalu ztrácel. Lidé, kteří kandidují pod hlavičkou Kohoutovice, jak je chceme, mají podle mého názoru vlastnosti, jež jsou předpokladem k tomu, aby v politickém i soukromém životě obstáli se ctí. To jsem mohl na "vlastní kůži" poznat a jsem tomu velmi rád. Představují nový směr politického myšlení a hlavně chování, které nám v současnosti ve veřejném prostoru tolik chybí. Představují budoucnost, která nemusí být růžová, ale která bude poctivá. V novém zastupitelstvu již pracovat nebudu, velmi rád přenechám prostor ostatním. Svou přítomností na posledním místě kandidátky chci ale svým kolegům a kolegyním vyjádřit velkou podporu.